Yaşam Koçluğu Nedir? ve Neden bir Yaşam Koçuna ihtiyacım var?Yaşam Koçluğu; bir koçluk sanatı olup, insanların kendi kendilerini güçlendirmelerine yol açan beceriler ve tutumlar geliştirerek kişisel hedefleri tanımlamalarına ve elde etmelerine yardımcı olma sürecidir.Yaşam Koçu; içinde bulunduğunuz durumla, olmak istediğiniz durum arasında ki mesafenin hızlı bir şekilde kapatılmasını sağlar.


Yaşam Koçu; bilinç ve bilinçaltını etkin bir şekilde kullanmayı öğreterek, zihinsel sürecin yeniden yapılanmasını hedefler.


Yaşam Koçluğu; güvene dayalı etik ve ahlaki çerçevede yapılan bir süreç ve meslektir.

Yaşam denince içerisine giren çok geniş bir konu yelpazesi vardır ve yaşam koçluğu bu geniş yelpazeye hizmet eden bir süreçtir. Danışanlarım bireysel ve kurumsal olarak koçluk hizmeti alabilirler.


Her yaş grubunda, her meslekte, ve her konuda herkes koçluk hizmeti alabilir. Herhangi bir konuda, kavramda, yaşantıda, duyguda, düşüncede, bu geniş yelpazede ki herhangi bir şeyde, bir hedef, bir amaç belirlemeyi istiyor ama bunun ne olduğunu bilmiyorsanız veya bir hedef, bir amaç belirlediniz ve bir hayaliniz var, ama bunu nasıl yapacağınızı, nasıl ulaşacağınızı bilmiyorsanız, bir yaşam koçuna ihtiyacınız vardır demektir ve bu koçluk hizmetini alabilirsiniz.


Yaşam Koçluğu süreci; size gelecekte ki hedeflerinize ulaşacak gücü ve yeteneği vererek hem kişisel hem profesyonel potansiyelinizi en üst düzeyde ortaya çıkaran yaratıcı bir süreçtir. Geleceğin inşa edilmesi ve vizyonun geliştirilmesidir. Danışan kendi geleceğini inşa etmek için Koç'a ihtiyaç duyar. Bu süreçte, kendinizi tanıma ve kendiniz için en doğru sonucu bulmanızı sağlarım. Yaşamınız ve sorunlarınız ile ilgili cevapların bulunmasına yardımcı olurum.


Yaşam Koçluğu süreci; geleceğe çizilen ve oraya ulaşılan, varılan bir yoldur.

Sizi hedeflediğiniz noktaya götüren yolda ve yol üstünde ki tüm yolculuğunuzda tam yanınızda Koç olarak ben varım, yolun sonuna kadar size eşlik eder sizi oraya götürürüm. Hedefleriniz, amaçlarınız, hayalleriniz doğrultusunda ki bu yolun sonuna sizi ulaştırırım.

.

Yaşam Koçu, sizi eleştirmez, yargılamaz, hayatınızda herkesin her durumda yaptığı gibi akıl fikir vermez. Yaşam Koçu; sizin üstünüzde, önünüzde, gerinizde ya da altınızda değildir. Bu tip tavır, düşünce ve eylemler içerisinde olan kişi değildir. Yaşam Koçu, sizinle eşittir ve tam yanınızdadır. Yaşam Koçu sizi gerçek anlamda dinleyen ve anlayan, sizin inandıklarınız ve değerlerinizle, sizin kaynaklarınızla, sahip olduğunuz ve olabileceğiniz maddi manevi imkanlarınız ve yeteneklerinizle, sizin için en üst, en iyi, en doğruya ulaştıran bu yolculukta, yanınız da bulunan, size yanınız da eşlik eden bir tavır ve anlayış içinde olan kişidir.

Yaşam Koçluğu sürecinde ve bu süreç sonunda, kendinizi ve ne istediğinizi bilen, istediğiniz hedefe ulaşan, başaran, mutlu, huzurlu, tebessüm ettiren, olumlu duygular ve düşünceler içinde farkında olan, fark eden, farkındalığı artmış, yükselmiş ve mesut olmuş bir haz hissinde olursunuz.

Hayatınıza denge getirin ve kendiniz için en iyi yaşamı seçin. Sevgiyle, farkındalıkla, yolda olun ve yolun keyfini çıkarın. Sağlık, huzur, sevgi ve farkındalık dileklerimle..


Yaşam Koçu/Nlp Uygulayıcısı/Kişisel Gelişim Uzmanı Bora ERBEK


45 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör